AKADEMIA TUTORINGU

STA UWr

AKADEMIA TUTORINGU

Akademia Tutoringu w Uniwersytecie Wrocławskim to niezwykle ciekawa oferta dydaktyczna, która ma ogromny potencjał i będzie owocowała przez wiele lat.

Zapraszamy do współpracy nie tylko kadrę naukowo-dydaktyczną wyższych uczelni, ale także nauczycieli, edukatorów, trenerów, pedagogów zainteresowanych podnoszeniem jakości dydaktyki akademickiej i szkolnej.

Opłata za kurs:

2950,00 zł (brutto)

z możliwością dofinansowania kursu ze środków pozostających w dyspozycji Prorektora ds. nauczania dla wszystkich pracowników dydaktycznych UWr

Warunek formalny

Nasza oferta skierowana jest do osób posiadających co najmniej dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia.

Miejsce

Budynek „D” WPAiE, róg ul. Kuźniczej i Uniwersyteckiej; (sala 2.04D na II p. windą / schodami)

Jak zapisać się na kurs

Należy wysłać wypełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy na kurs na adres:
akademia.tutoringu@uwr.edu.pl

Czas trwania kursu

Kursy w Akademii Tutoringu UWr są prowadzone w trybie cyklicznym.

Pełen cykl obejmuje 72 godziny dydaktyczne oraz 8 godzin dodatkowych w prezencie!

Planujemy 8 spotkań (9 godzin dydaktycznych w każdym dniu)

Zapisy na kursy przyjmujemy cały rok. Z uwagi na duże zainteresowanie naszą ofertą, o udziale w kursach decyduje kolejność zgłoszeń.

Harmonogram zjazdów

Terminy zjazdów w 2024 r

Zjazd 1:
11 maja 2024 r. (sobota)
12 maja 2024 r. (niedziela)

Zjazd 2:
25 maja 2024 r. (sobota)
26 maja 2024 r. (niedziela)

Zjazd 3:
22 czerwca 2024 r. (sobota)
23 czerwca 2024 r. (niedziela)

Zjazd 4:
29 czerwca 2024 r. (sobota)
30 czerwca 2024 r. (niedziela)

Szczegółowy harmonogram

CEL:

Kluczowym kierunkiem działań AKADEMII TUTORINGU jest wsparcie kadry naukowo-dydaktycznej wszystkich zainteresowanych jednostek edukacyjnych w obszarze: dydaktyki (tutoring jako metoda dydaktyczna), pedagogiki (alternatywne metody dydaktyczne) oraz psychologii (poprawa dobrostanu i zdrowia psychicznego).

Jak udowadniał Albert Einstein:
„Wartość produktu można ocenić po jego produkcji”.
Zależy nam na tym, aby czynni dydaktycy poznali założenia edukacji spersonalizowanej i nauczyli się świadomie korzystać z narzędzi tutoringu.

W AKADEMII TUTORINGU UWr wiemy, że spadochron działa najskuteczniej, kiedy jest otwarty.  W odpowiedzi na planowane wprowadzenie tutoringu do oferty dydaktycznej Uniwersytetu Wrocławskiego, otwarliśmy AKADEMIĘ TUTORINGU.

METODA:

Proponowane zajęcia warsztatowo-konwersatoryjne mają wymiar praktyczny, ukierunkowany na rozwój kompetencji tutorskich uczestników kursów przy wykorzystaniu różnych metod kładących nacisk na:

• interdyscyplinarne podejście do rozwiązywania problemów
  • praktyczne ćwiczenia
  • moderowaną dyskusję

MOTTO:

Zgodnie z receptą Alberta Einsteina, łączymy piękno wyobraźni z bogactwem nauki bez żadnych ograniczeń.

Ważne jest by nigdy nie przestać pytać. Ciekawość nie istnieje bez przyczyny.
– Albert Einstein –

Dzieci patrzące przez okno w pociągu
Z podróży tutora…

TUTORZY

W skład zespołu AKADEMII TUTORINGU Uniwersytetu Wrocławskiego wchodzą doświadczeni praktycy i aktywni badacze, kierownicy zespołów, koordynatorzy projektów, inspirujący do działań popularyzatorzy nauki. To doświadczony zespół certyfikowanych tutorów, trenerów, mentorów, psychologów i wykładowców akademickich.

To, co nas wyróżnia, to:
zespół badaczy z różnych dyscyplin naukowych
interdyscyplinarny program zajęć

Uczestnicy naszych kursów tutoringowych otrzymają dostęp do ciekawych materiałów szkoleniowych, inspirujących artykułów naukowo-badawczych oraz praktycznych narzędzi tutorskich niezwykle przydatnych w pracy dydaktycznej opartej na relacji „mistrz-uczeń”.

Wykraczając poza granice formalnej edukacji, naszą pasją jest ciekawość, radość rozumienia i przyjemność zdobywania wiedzy i nowych umiejętności przy filiżance aromatycznej filiżanka kawy .
Taki klimat rodzi energię!

Projekt "Zintegrowany Program Rozwoju Uniwersytetu Wrocławskiego 2018-2022" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego

Rzeczpospolita Polska

Przechodzę do polityki prywatności